Įgyvendintas projektas

Šarlotės g. 6

Dragūnų kvartalo ir Girulių miško kaimynystėje, Šarlotės gatvėje, 2021 m. rugsėjį duris atvėrė moderniausia ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaiga Vakarų Lietuvoje. Šis darželis-mokykla yra pirmoji nuo nepriklausomybės atkūrimo naujai pastatyta mažųjų švietimo įstaiga Klaipėdoje. Naujoji mokymo įstaiga atitinka aukščiausius techninius reikalavimus: A+ energetinė klasė, rekuperacija su vėsinimo funkcija, B garso klasė, keturių aukštų pastate įrengtas liftas. Projekto autoriai, architektų grupė „A405”, įkvėpimo sėmėsi iš geriausių pasaulinės architektūros pavyzdžių švietimo srityje. Projekto vystytojas – UAB „Pamario troba“, generalinis rangovas – UAB „Aldasta“.

Kurdami naują vaikų ugdymo erdvę, daug dėmesio skyrėme vaikų fizinio ir emocinio saugumo užtikrinimui – pastate įrengta perimetrinė apsauga su praėjimo kontrole, saugaus užrakto ir vandens padavimo sistemos tam, kad mažyliai neužsitrenktų patalpose ar neapsiplikytų per karštu vandeniu. Be to, visos sporto ir žaidimų erdvės (sporto salė, lauko žaidimų aikštelė, bėgimo takelis) išklotos specialiomis, sertifikuotomis dangomis, kurios padeda išvengti traumų.

Projektuodami darželį-mokyklą ieškojome įdomių, netradicinių sprendimų, kaip, pavyzdžiui, natūralaus medžio amfiteatras, jungiantis trečiąjį ir ketvirtąjį pastato aukštus. Tai atvira, laiptų principu įrengta patalpa, skirta renginiams ar kūrybiniams užsiėmimams, po kuria atsiverianti erdvė su vaizdu į mišką puikiai pritaikoma bibliotekai ar skaityklai. Darželis-mokykla įsikūręs visai šalia Girulių miško, tad mažiesiems sudaromos išskirtinės sąlygos būti gryname ore, arčiau natūralios gamtos.

Pastato operatorius – mūsų partneris, Mažasis Klaipėdos licėjus. Neįkainojamos patirties sukaupusi ir prestižinį vardą uostamiestyje ir už jo ribų pelniusi pedagogų komanda mokymo procesą licėjuje vykdo žaidimo forma. Žaidybinis ugdymas skatina vaikų kūrybiškumą, savarankiškumą, stiprina ne tik protinį, bet ir emocinį vaiko intelektą. Mažasis Klaipėdos licėjus taip pat vykdo akredituotą sveikatos gerinimo veiklą bei dvikalbio ugdymo programas.

Pastato
plotas (m²)

1 711

Statybų
pabaiga

2021

Pastato
paskirtis

Visuomeninė / mokslo

Pastato
operatorius

Mažasis
Klaipėdos licėjus

Projekto adresas

Šarlotės g. 6, Klaipėda